SMUTNÝ PŘÍBĚH: Muž spáchal sebevraždu po tom, co mu odebrali „zakázané“ plemeno psa


Tento příběh v sobě nemá moc dobra. Je to smutný případ toho, co s lidmi dělá odloučení od jejich milovaných psů. O to horší, když za tím stojí zákony.

Muž žil se svým milovaným psem v Dánsku. Což by vlastně takový problém nebyl, jenže Dánsko má od roku 2010 speciální listinu „zakázaných plemen psů“ a jedno ze zakázaných plemen byl právě i pitbul. Což byl právě pes výše zmiňovaného muže. Po tom, kdy příslušné státní orgány zjistili, že muž vlastní pitbula, psa ihned odebrali s tím, že patří na již zmiňovanou listinu a přes to vlak prostě nejede. Úřady měly 8 dní na to, aby zjistily pravý původ psa a potvrdili tak podezření, o jakého psa vlastně jde. Což bylo nemožné, protože o rodičích psa se nic nevědělo a bylo už tak jasné, že jde pitbula.

zantos-large

Muž se samozřejmě zhroutil. Snažil se bojovat proti hloupému zákonu, ale síly mu ubívaly, až došel k naprosto zoufalému činu – vzal si život. Chtěl tak ukázat, jakou negativní moc má tento zákon, který zakazuje určitá plemena psů. Každopádně život to mužovi už nevrátí a psovi páníčka také ne. Tento příběh nám žene slzy do očí, bohužel ukazuje přímý pohled na to, jaké hloupé nařízení v našem světě panují.

Važte si proto každé chvíle, kterou trávíte se svým mazlíčkem – nikdy nevíte, kdy Vám psa něco nebo někdo vezme.

Komentář


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *